Filipiny – wiza turystyczna – przedłużenie wizy przez internet

For English version of this post >>>CLICK HERE<<<

 

Jeżeli chodzi o formalności związane z przedłużeniem pobytu na podstawie wizy turystycznej Filipiny stosują dość przyjazne rozwiązania w porównaniu do innych krajów regionu. Jednak konieczność regularnego osobistego stawiennictwa w zatłoczonym urzędzie dla wielu bywa przykrą uciążliwością.

Zobacz też: Wiza turystyczna na Filipiny. Ambasada Filipin w Warszawie. Informacje praktyczne >>KLIKNIJ TUTAJ<<

 

Bardzo dobre wieści dla Polaków mieszkających na Filipinach docierają ostatnio z Biura Imigracyjnego. Otóż od czerwca 2016 urząd wciela w życie nowe procedury, które umożliwią obcokrajowcom przebywającym na terytorium Filipin złożenie wniosku o przedłużenie wizy turystycznej przez internet.

 

System pozwoli na wygodne złożenie wniosku i opłacenie go przy pomocy karty kredytowej na stronie internetowej Bureau of Immigration eliminując w ten sposób konieczność marnotrawienia czasu w kolejkach i w oczekiwaniu na zatwierdzenie aplikacji na miejscu.

 

Potwierdzenie do samodzielnego wydruku będzie dostępne natychmiast po dopełnieniu formalności i, żeby nie było za miło, będzie również wskazywało termin, w którym należy osobiści zgłosić się do biura by taką elektroniczną przedłużkę potwierdzić analogowo stemplem. Zastanawiam się po cichu, czy ten wymóg nie zabija słusznej idei na starcie, ale trzeba mieć nadzieję, że przyłożenie służbowej pieczęci będzie formalnością dopełnianą od ręki.

 

Strona internetowa urzędu informuje również, że sześciomiesięczne przedłużenie wizy turystycznej jest obecnie dostępne przez całe 3 lata, czyli maksymalny okres jednorazowego pobytu na terytorium Filipin, a nie jak wcześniej tylko do osiemnastego miesiąca łącznie. Osobiście potwierdzimy te rewelacje dopiero we wrześniu, ale jeżeli dysponujecie sprawdzoną informacją już dziś, prosimy o podzielenie się dobrą nowiną.

 

Pozdro i miłego weekendu.

 

Kliknij >>>TUTAJ<<< by polubić stronę na Facebooku i być na bieżąco z blogiem i Filipinami

 

For English version of this post >>>CLICK HERE<<<

 

16 thoughts on “Filipiny – wiza turystyczna – przedłużenie wizy przez internet”

 1. Hej. Jak unikacie kupowania biletu powrotnego? Zeby wjechac na teren Filipin trzeba miec bilet powrotny, co jest niepotrzebnym kosztem jesli ktos chce zostac dluzej, jak tego uniknac?

  1. Cześć, nie unikamy. Jeżeli koniecznie chcesz zminimalizować koszt możesz kupić bilet w promocji na jedną z tanich tras obsługiwanych przez miejscowe linie. Z takiego biletu nota bene warto skorzystać – sporo jest tu wokół interesujących miejsc, a niedrogich połączeń cały czas przybywa. Pozdro.

   1. Dzieki, a mozesz podac przyklad jakis – strone, na ktorej sa te miejscowe bilety do kupienia? Nie moge nic znalesc.

    1. Jest tego trochę, sprawdź popularne wyszukiwarki lotów i strony internetowe przewoźników takich jak Cebu Pacific, AirAsia, Zest, Tiger itp. Powodzenia.

  1. Dzięki, formularz wisi w sieci, ale system płatności nie działa. Może to i lepiej. Poza tym konieczność wizyty w biurze stawia sens projektu pod znakiem zapytania. Pozdro.

 2. Witam, mam pytanie chcę odwiedzić znajomą która mieszka w Davao, Filipiny
  Jakie dokumenty pitrzebuję aby móc ją odwiedzić.
  Paszport, bilety,
  Czy potrzebna jest Viza ?
  Zaproszenie ?
  Proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *