Wybory Little Miss Filipin – Aniołek nową Małą Pięknością Tingtingon – Fiesta w Marikabanie

Przełom lutego i marca to okres, w którym w Marikabanie odbywa się doroczna, tradycyjna wioskowa fiesta. To zawsze ważne i cieszące się sporym zainteresowaniem  wydarzenie dla lokalnej społeczności.
Nie inaczej było w tym roku, lecz o samej fieście nie będę się rozpisywał, bo było już o nich wielokrotnie chociażby o tej naszej dziewiczej marikabańskiej, gdzie człowiek chłonął wszystko z łapczywością nowicjusza i dość chaotycznie o tym opowiadał, czy o deszczowej w Santa Fe sprzed wyjazdu na Siquijor.
Marikaban na zawsze zachowa w naszych sercach miejsce szczególne, bo to tutaj zaczęła się tyleż pasjonująca, co niespodziewana  filipińska przygoda i to dzięki otwartości i sympatii jego mieszkańców zajeżdżamy tam każdorazowo z największą przyjemnością. A okazji ku temu nie brakuje, bo przez te dwa lata udało się nawiązać kilka interesujących znajomości, a nieco na uboczu wsi mieszkają nasi pierwsi wyspowi gospodarze. Przy okazji polecam ‘Pokoje u Grocha’, gdybyście mieli kiedyś odwiedzić ten uroczy zakątek świata. Ale do rzeczy.
Zwykle przy okazji fiest organizowane są dziecięce konkursy piękności. Ja rozumiem, że można mieć do tego typu zawodów krytyczny stosunek, bo rzeczywiście na Zachodzie wskutek przerostu ambicji nowoczesnych mamuś przyjmują one formy wręcz karykaturalne, ale uwierzcie mi, że tutaj dla tych dziewczynek jest to przeżycie absolutnie wyjątkowe, once in a lifetime experience, na które czeka się niecierpliwie, z zazdrością i podziwem obserwując starsze koleżanki na przestrzeni  lat. Niezależnie od podejścia, z taką imprezą jest podobnie jak z walkami kogutów to na tyle swojskie wydarzenie dla lokalnej społeczności, że nie biorąc w nim nigdy udziału odcina się od czegoś bardzo dla Filipin charakterystycznego.
 
W tym roku wybory Little Miss Tingtingon były nadzwyczajne, bo jedną z uradowanych uczestniczek była Angel, czyli zwana przez nas pieszczotliwie Aniołkiem starsza córka DenDen i Michała. Profesjonalnym makijażem i fryzurą zajął się specjalnie sprowadzony na tę okoliczność z miasteczka ladyboy Jerry i trzeba przyznać, że zrobił wrażenie nie tylko szerokim wachlarzem przyrządów, użytych kosmetyków i zastosowanych technik, ale przede wszystkim osiągniętym rezultatem.
Gwiazda podczas tych zabiegów była wyjątkowo skłonna do kooperacji, siedziała nieruchomo z wytwornością i klasą, choć w miarę upływu czasu miałem wrażenie, że zaczyna zdradzać pierwsze objawy znudzenia, bo minę miała jakby mniej ukontentowaną. Albo to może była narastająca powoli trema, w sumie nie wiem, w każdym razie po wbiciu dziewczęcia w efektowną suknię balową i obowiązkowych fotografiach pamiątkowych uderzyliśmy całą ekipą na boisko do koszykówki, robiące też w razie potrzeby za arenę przedwyborczych wieców politycznych, centrum kulturalno-rozrywkowe oraz dyskotekowy parkiet (tylko, że z betonu).
Żeby nie było zbyt prosto, miejscowi oficjele musieli jeszcze wygłosić kilka bardzo doniosłych przemówień, co spowodowało, że nieco zniecierpliwione dziewczynki musiały tak przesiedzieć w pełnej galanterii do mniej więcej jedenastej wieczorem, by o tej mało przyjaznej dla dzieci porze móc w towarzystwie odświętnie przyodzianych partnerów z poniesionymi głowami wmaszerować na scenę ku uciesze licznie zgromadzonej gawiedzi.
Sama uroczystość nie trwała długo, może dlatego, że za płotem z przewieszonymi przezeń ramionami czekała już młodzież przebierając nogami w oczekiwaniu na pierwsze takty dyskotekowej łupanki. Dla nas istotnym było, że Angel zeszła ze sceny w glorii chwały z koroną na głowie i, mimo zmęczenia, z błyskiem zadowolenia w oczach. Vivat Little Miss Tingtingon!!! :-)
chłopaki w gotowości
chłopaki w gotowości

2-4 2 3 4 5 6 7 8

fot. Skopy
fot. Skopy

9 10

fot. Skopy
fot. Skopy
fot. Skopy
fot. Skopy

14 21 22

Angel- mała miss Tingtingon from Poluzuj tam gdzie cie cisnie on Vimeo.

Materiał do klipu nakręcił Bartek Skopa , Dzięki ;)

One thought on “Wybory Little Miss Filipin – Aniołek nową Małą Pięknością Tingtingon – Fiesta w Marikabanie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *