Tamago sushi. Omlet jajeczny.

TAMAGO (OMLET JAJECZNY)

Omlet Tamago idealnie nadaje się do nigiri, może nawet zastąpić nori. Żeby tamago miało idealny  kształt, do jego zrobienia używa się  kwadratowej patelni.

Składniki:

5-6 średnich jajek
2 łyżki cukru
70 ml gorącej wody
½ łyżeczki dashi w proszku
szczypta soli
1 łyżka Mirin

Mieszamy wszystkie składniki na gładką masę. Na rozgrzaną patelnię wlewamy bardzo cienką warstwę masy jajeczniej i jak tylko spód się zetnie zwijamy ją w rulonik. Wylewamy następną warstwę na patelnie i rozkładamy ją równiemiernie na patelni (podnosząc istniejący rulonik). Obie warstwy połączą się razem. Gdy masa się zetnie znowu zwijamy rulonik i powtarzamy wszystko od nowa.

W międzyczasie smarujemy patelnię za pomocą patyczków i chusteczki namoczonej w oleju.  Jest to trochę pracochłonne i trzeba być delikatnym uważając , aby nie „rozedrzeć” warstw. Gotowy omlet odstawiamy na dwie godziny, aby ostygł. Kroimy na plasterki grubosci 1 cm.

2 thoughts on “Tamago sushi. Omlet jajeczny.”

  1. na wielu filmach i fotografiach omlet tamago jest bardzo blady, tu jest dobrze wysmażony, a ja z reguły robię coś pośredniego. A co na to Japończycy? czy jest dowoloność, czy raczej powinien być tylko ścięty? Pozdrawiam! Miła

  2. W sushi liczy sie zawsze dowolonosc. Ryz przyprawiasz wedlug gustu (bardziej slodki lub kwasny), omleta wysmazasz tak jak lubisz (mniej lub bardziej sciety). Rzeczywiscie na tym zdjeciu omlet jest dobrze wysmazony, ale to nie jest regula. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *