Kino na Filipinach – mobilna, plenerowa atrakcja dla dzieciaków na wyspie – Zapowiedź

For English version of this post >>>CLICK HERE<<<

 

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że większość fantastycznych dzieciaków na filipińskiej prowincji kino zna jedynie z opowiadań. Wraz z autorem bloga Szukając Przygody postanowiliśmy przybliżyć im ten koncept organizując na wyspie, na której mieszkamy, a docelowo i poza nią, objazdowe kino plenerowe, czyli regularne turnee z projektorem i sprzętem audio.

 

Akcja ma być w zamyśle projektem rozrywkowo-oświatowym, czyli nienachalnie łączącym przyjemne z pożytecznym. Chcemy bowiem w jego ramach poza klasyczną, uniwersalną kinematografią dziecięcą przemycić również edukacyjne produkcje zwłaszcza z zakresu ochrony środowiska i właściwego traktowania zwierząt. Uwierzcie, że jest w tym temacie sporo do zrobienia.

 

Filipiny jako tymczasowy dom zaoferowały nam tak dużo, że naturalną jest potrzeba dawania czegoś od siebie i to już kolejna inicjatywa w tym kierunku. Wcześniej byliśmy zaangażowani w usuwanie skutków i pomoc ofiarom supertajfunu Yolanda, który spustoszył Filipiny w listopadzie 2013, braliśmy udział w inicjatywach społecznych, których celem była edukacja ekologiczna, regularnie z dzieciakami z pobliskiej szkoły w trakcie roku szkolnego dbamy o czystość plaży w naszej miejscowości.

 

Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania finansowania społecznościowego na portalu Polak Potrafi. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej podstrony w serwisie i, w miare możliwości, wsparcia inicjatywy nawet drobną kwotą. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu oraz wynajęcie środka transportu, który umożliwi odwiedziny w położonych na uboczu, odosobnionych wioskach, gdzie kino plenerowe nigdy jeszcze nie dotarło.

 

Przez chwilę wydawało się, że dynamika trochę siadła, ale to było mylne wrażenie. Właśnie z hukiem przekroczyliśmy próg minimalny, co oznacza, że zgromadziliśmy wymagane środki na start. Działamy jednak dalej, bo kolejne progi są w zasięgu. Ambitniejsze plany zakładają wynajmowanie łodzi od miejscowych rybaków i rejsy na dwie sąsiadujące wysepki, na których elektryczność jest luksusem dostępnym parę godzin dziennie, zatem konieczne będzie zaopatrzenie się w agregat prądotwórczy. Damy radę.

 

Z realizacją projektu ruszamy w połowie czerwca wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego na Filipinach, a postępy śledzić będzie można na bieżąco tu i na Facebooku. Jeżeli macie jakiekolwiek sugestie lub uwagi, ewentualnie chcielibyście zaoferować pomoc, zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do udostępniania informacji na portalach społecznościowych.

 

Dziękujemy za uwagę i serdecznie zachęcamy do wsparcia. Gorąco pozdrawiamy z Filipin!!!

 

For English version of this post >>>CLICK HERE<<<

WH3A4507IMG_7227_5266 copyIMG_6550_3745 copyWH3A4459WH3A2022 copyIMG_3930 copyWH3A5461_2056WH3A5337 copyWH3A2695WH3A0286WH3A3126

13 thoughts on “Kino na Filipinach – mobilna, plenerowa atrakcja dla dzieciaków na wyspie – Zapowiedź”

 1. Wiedziałem, że Wasz „luzik” dorównuje Waszym sprawnym działaniom i duma mnie rozpiera, że mam skromną cegiełkę w Waszej super budowli. Niecierpliwie czekam na reakcję dzieciaków (zapewne nie tylko)
  i na pierdółki – jaki repertuar, na jakim sprzęcie sprzedajecie magię obrazów…
  Trochę mi szkoda, że nie potrzebujecie biletera, walczyłbym
  o to stanowisko.
  Życzę Wam, abyście dając radość innym, ładowali swoje akumulatory pozytywnej energii.

  1. Dzięki za miłe słowa, jakieś sprawozdanie oczywiście będzie, szczegóły pojawiać się będą na bieżąco na stronie 'Kino na Filipinach’. Pozdrawiamy i jeszcze raz dziękujemy za wsparcie :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *